ΦόρουμΦόρουμ  ΗμερολόγιοΗμερολόγιο  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

θελω να μαθω τα παντα για το κοκατιλ μουυυυ!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
whitetiger_efi

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 27/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: θελω να μαθω τα παντα για το κοκατιλ μουυυυ!!!!!   Παρ Μαϊος 27, 2011 7:53 pm

καλησπερα σας.... εχω παρει ενα κοκατιλ εδω και δυο μερες.. αυτος που το ειχε πριν μου ειπε οτι ειναι 9 μηνων και αρσενικο,αλλα θελω να σιγουρευτω...πως μπορω να καταλαβω αν εχει περασει απο πτεροροια?? του εχω βαλει παιχνιδακια στο κλουβι και κουνια και ειναι πολυ παιχνιδιαρικο και δραστηριο.. ενω δεν ειναι εκπαιδευμενο δεν φοβαται πολυ γιατι του δινω ηλιοσπορα με το δαχτυλο και τα περνει και οταν ειμαι πολυ κοντα του απλα με κοιταει,δεν πανικοβαλεται...απ'τη πρωτη μερα το κοιταζω απο κοντα και του μιλαω σιγανα..επισης δεν εχει τραγουδησει καθολου,κανει μονο τον ηχο που κανουν οι παπαγαλοι οταν κραζουν... μηπως μπορειτε να με βοηθησετε??? να σας στειλω και φωτο του αν σας βοηθησει....!!!! ευχαριστω πολυ..!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
kikiparrotaki
new member

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2011
Τόπος : Καβαλα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θελω να μαθω τα παντα για το κοκατιλ μουυυυ!!!!!   Τρι Αυγ 02, 2011 9:44 am

Δεν τραγουδαει επειδη δεν εχει συνηθισει στο νεο του περιβαλλον ή επειδη νιωθει μοναξια.Και σε μενα ετσι εγινε με το κοκατιλακι μου στην αρχη!Να παρεις αν ειναι ενα κοριτσι κοκατιλ, να κανουν παρεα,αφου τα κοκατιλ ειναι πλασματα της συντροφιας!Ή αν θες παρε ενα καναρινι γιατι και το δικο μου κοκατιλ μιλαει συνεχεια με το καναρινακι μου!(βαλε αν ειναι και φωτο του)! Very Happy
glikatzis
new member

Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 24/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: για   Πεμ Αυγ 04, 2011 9:07 am

καλημερα εγω ασχολιώμουν πολύ μαζί του στην αρχή και τον ειχα ανοιχτό από πάνω τις περισσότερες ώρες αλλά μετά όταν μπήκε το κορίτσι ζήλεψε πολύ και την τσάκισε αλλά φταίω και εγώ που την έβαλα απότομα

θελω να μαθω τα παντα για το κοκατιλ μουυυυ!!!!!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Γενικά για παπαγάλους :: Εκπαίδευση-
Μετάβαση σε: