ΦόρουμΦόρουμ  ΗμερολόγιοΗμερολόγιο  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Αρχάριος ζητάει βοήθεια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
asvestomix

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Αρχάριος ζητάει βοήθεια    Σαβ Μαϊος 21, 2011 11:15 pm

Για σας σήμερα μου κάναν δώρο ένα παπαγαλάκι , αλά είμαι αρχάριος και δεν ξέρω πως να το φροντίσω, μετά από ψάξιμο βρήκα ότι μοιάζει περισσότερο στην ράτσα budgerigar , είχα βρει και παλιότερα ένα παπαγαλάκι παρατημένο στη βροχή να τρέμει αλλά την άλλη μέρα είχε ψοφήσει.. μάλλον έφταιγε
ότι το τάιζα λαχανικά ψωμιά σποράκια κλπ, τώρα αυτό το ταΐζω με σποράκια από το pet shop (τα έχω στο κλουβί τού και τρώει όποτε θέλει) ,με ανησύχησε γιατί πριν μια ώρα ανοίξει το πορτάκι του και βγήκε έξω μόνο του, τι συμβουλές έχετε να μου δώσετε ?
θα ήθελα στο μέλλον όταν με μάθει καλύτερα να το έχω ελεύθερο στο δωμάτιο, και επίσης θα ήθελα να βρω μια τροφή που να του την δίνω σαν επιβράβευση .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
alkisti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2009
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αρχάριος ζητάει βοήθεια    Παρ Ιουλ 22, 2011 11:28 am

αυτο για την πορτα μπορεις να βαλεις ενα λουκετακι .. για την επιβραβευση μπορεις να χρησιμοποιησεις το αγαπημενο του φρουτο ή το φαγητο που του αρεσει παρα πολυ !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://parrotworld.forumotions.net

Αρχάριος ζητάει βοήθεια
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Γενικά για παπαγάλους :: Φροντίδα-
Μετάβαση σε: