ΦόρουμΦόρουμ  ΗμερολόγιοΗμερολόγιο  Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών  Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 

Αγαπη παπαγαλων !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
alkisti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2009
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Αγαπη παπαγαλων !   Τρι Ιαν 05, 2010 11:35 am

λοιπον χθες ειχα παει να παρω τροφη για τα καναρινακια μας και καθε φορα πο παω κανω μια γυρα εξω και βλεπω ολα τα ζωακια αλλα πιο πολλη ωρα καθομαι στους παπαγαλους και καθως κοιταζα τα μπατζι βλεπω ενα πολυ ωραιο ασπρο που ειχε χτυπησει στο ραμφος του και ηταν γεματο αιματα και ηταν και ενα αλλο διπλα που το φροντιζε του εδινε φιλακια και χαδακια κτλ ... μετα παω μεσα να παρω τη τροφη , βγαινω εξω και ξαναπαω εκει και τι βλεπω ; βλεπω αυτα τα δυο μπατζακια να ειναι πανω απο τη ταιστρα και το ενα καθοταν στη ταιστρα και το χτυπημενο στη πατυθρα και το ταιζε πηγαινε ετρωγε μασαγε και του το εδινε , δεν ειναι τελειο : τοσο αξιολατρευτα !!!!!!!! I love you flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://parrotworld.forumotions.net
11panos04
new member

Αριθμός μηνυμάτων : 20
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2009
Τόπος : Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπη παπαγαλων !   Τρι Ιαν 05, 2010 12:58 pm

Ειναι αξιολατρευτη η εικονα αυτη,μιας και τα παπαγαλακια ειναι πολυ κοινωνικα ζωα,οπς ειναι και αξιολυπητη η εικονα του κλουβιου στο πετ με 10,20 παπαγαλακια μεσα,αλλα χτυπημενα,αλλα νεκρα κατω.Εχω δει τετοιες καταστασεις και χειροτερες και στα καλυτερα μαγαζια,αλλα...απ τη στιγμη που τα φερνει ο αλλος μαζικα για πωληση,τα βαζει ολα στον ιδιο χωρο,και εχει και αλλα ζωα και ενα ολοκληρο μαγαζι να κουμανταρει,τα περιμεενεις κατι τετοια.Τί να πω;;;Τοτε καταλαβαινεις οτι ειναι αντικειμενα εμποριου.Γι αυτον ειναι ενα νεκρο πουλακι.Αν αυτο το πουλακι ομως ειχε καποια ασθενεια που μετεδωσε στα αλλα;;;Δεν ειναι σαν κι εμας,που μολις δουμε και πουπουλο κατω,ανησυχουμε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
alkisti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2009
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπη παπαγαλων !   Τρι Ιαν 05, 2010 1:09 pm

εγω σε εναν υπαληλο εκει εχω πει οτι εχω δει νεκρο παπαγαλακι νεκρο πανω απο 2 φορες νομιζω οτι δεν εχεις παει τωρα τελευταια σε εκεινο το πετ γιατι εχουν μεινα τα μισα τωρα και εχει βαλει 2 lovebird στα κλουβια των μπατζι γιατι μαλωναν και τι ενα στην πλατη δεν εχει φτερα ουτε "καλαμακια" και εχει τρυπες χωρις αιμα και μου ηρθες εμετος οταν το ειδα και ενα αλλο κοκατιλακι ειχε χτυπησει στο ποδι του ειχε μαλωσει με καποιο αλλο μαλλον και τωρα εχει γινει καλα αλλα δεν το παταει καλα και αντι να το βαλει σε αλλο κλουβι το εχει εκει ! και αυτο δεν εχει φτερακια ουτε "καλαμακια" και ειναι χαλια και αυτο το εβλεπα απο τοτε που πηρα τον πεπε και δεν το περνει κανεις το καιμενο και το λυπαμε ! μου φαινεται οτι θα αλλαξω πετ σοπ αλλα αυτο ειναι κοντα μου εχετε να μου προτεινεται κανενα ? εχω βρει ενα γλυκουλι μικρουλι πετ σοπ που ειναι κοντα στη θεια μου αλλα ειναι λιγο μακρυα για να πηγαινω μονη μου και απο εκει μαλλον θα παρω μπατζι εχει πολυ λιγα ζωακια και μου κανει ετυπωση , δηλαδη καλυτερα που εχει λιγα ζωακια !
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://parrotworld.forumotions.net

Αγαπη παπαγαλων !
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Γενικά για παπαγάλους :: Φροντίδα-
Μετάβαση σε: